Regulamin

REGULAMIN HOSTELU STARA POLANA

 1. W dniu dokonania rezerwacji pobierany jest zadatek w wysokości 30% opłaty za cały pobyt.
  • W przypadku anulowania rezerwacji zadatek nie jest zwracany.
 2. Zameldowanie w Hostelu Stara Polana odbywa się na podstawie ważnego dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu). Bez okazania ważnego dokumentu recepcjonista może odmówić zameldowania gościa.
 3. Płatność za nocleg uiszcza się w momencie zameldowania gościa.
  • W przypadku braku środków pieniężnych (zł lub euro) w momencie zameldowania, klient zobowiązany jest dokonać płatności najpóźniej przed godziną 19:00 tego samego dnia.
 4. W cenę noclegu pokoju wieloosobowego nie jest wliczona pościel. Opłata za wypożyczenie pościeli wynosi 5zł jednorazowo. Można także przywieźć własną pościel lub śpiwór.
 5. W momencie wychodzenia z hostelu prosimy o pozostawianie kluczyka od pokoju na recepcji. W przypadku zgubienia kluczyka do pokoju pobierana jest opłata w wysokości 10 zł podczas wymeldowania.
 6. Doba noclegowa trwa od 14:00 dnia przyjazdu do 11:00 dnia następnego.
  • Zameldowanie przed godziną 14:00 jest możliwe tylko w przypadku, gdy miejsce noclegowe nie było wcześniej zajęte, a pokój jest gotowy do najmu.
 7. W przypadku przekroczenia doby noclegowej zostanie naliczona opłata za kolejną dobę. Życzenie przedłużenia pobytu należy jednak zgłosić w recepcji co najmniej 1 dobę przed ustalonym wcześniej dniem wymeldowania w celu ustalenia dostępności pokoju.
 8. Rzeczy pozostawione w hostelu odsyłamy na prośbę Gościa, który pokrywa koszty przesyłki.
 9. Chęć odstąpienia noclegu innej osobie powinna być zgłoszona odpowiednio wcześniej w celu ponownego zameldowania nowej osoby.
 10. Istnieje możliwość przebywania na terenie Hostelu po wymeldowaniu się jak również istnieje możliwość zostawienia bagażu w zamykanym pomieszczeniu bagażowym.
 11. Cisza nocna obowiązuje od 22:00 do 6:00. Zakłócenie ciszy nocnej może skutkować odmową świadczenia dalszych usług.
 12. Na terenie Hostelu osoby niezameldowane mogą przebywać tylko za zgodą recepcji. Osoby niezameldowane nie mogą przebywać w Hostelu od 22:00 do 6:00.
 13. Goście hostelowi mogą korzystać z kuchni oraz salonu. W kuchni obowiązuje samoobsługa a goście korzystający z kuchni zobowiązani są do utrzymania porządku.
 14. Na terenie Hostelu obowiązuje całkowity zakaz palenia poza miejscem do tego przeznaczonym.
  • Na terenie Hostelu obowiązuje też zakaz posiadania/używania narkotyków oraz innych dopalaczy.
 15. Odpowiedzialność Hostelu Stara Polana jest ograniczona do rzeczy pozostawionych w depozycie na recepcji lub w pomieszczeniu z bagażami. Zaleca się zamykanie rzeczy w szafkach/lockersach.
 16. Gość hostelowy ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych Hostelu powstałe z jego winy lub z winy odwiedzających.
 17. W przypadku naruszenia postanowień niniejszego regulaminu, Hostel może odmówić dalszego świadczenia usług osobie, która je narusza. Osoba taka zobowiązana jest do niezwłocznego zastosowania się do żądań Hotelu, uregulowania należności za cały pobyt (również za niewykorzystane dni rezerwacji), do zapłaty za poczynione uszkodzenia i zniszczenia oraz opuszczenia terenu Hostelu.
 18. Hostel może odmówić przyjęcia Gościa, który podczas poprzedniego pobytu naruszył regulamin hostelowy, lub też w inny sposób zakłócił prawidłowe funkcjonowanie Hostelu.

ŻYCZYMY MIŁEGO POBYTU